JMB’s Fight Schedule

JMB’s updated fight schedule for 3/26-3/28

March 26

At Hialeah, Fla. (ESPN2/ESPN Deportes): Breidis Prescott vs. Fredrick Lawson, 10 rounds, welterweights; Rances Barthelemy vs. Angino Perez, 10 rounds, junior welterweights; Ahmed Elbiali vs. Michael Stafford, 6 rounds, light heavyweights; Patryk Szymanski vs. Yoryi Estrella, 8 rounds, junior middleweights; Kamil Laszczyk vs. TBA, 8 rounds, junior lightweights; Wilky Campfort vs. Devon Moncrieff, 8 rounds, super middleweights; Yasmany Consuegra vs. Taurus Sykes, 8 rounds, heavyweights; Miochael Seals vs. Carlos Reyes, 6 rounds, light heavyweights

At Tokyo: Yasuyuki Akiyama vs. Michael Sigarlaki, 10 rounds, middleweights; Go Odaira vs. Yutaka Sowano, 10 rounds, strawweights

March 27

At Arcadia, Fla. (Telemundo): “Boxeo Telemundo”

At London: Ovill McKenzie vs. Matty Askin, 12 rounds, for McKenzie’s British and Commonwealth cruiserweight titles; Miles Shinkwin vs. Richard Horton, 10 rounds, light heavyweights; Tom Baker vs. Kevin Greenwood, 10 rounds, super middleweights

March 28

At Las Vegas (Showtime): Jhonny Gonzalez vs. Gary Russell Jr., 12 rounds, for Gonzalez’s WBC featherweight title; Jermell Charlo vs. Vanes Martirosyan, 10 rounds, junior middleweights; Jermall Charlo vs. Michael Finney, 8 rounds, junior middleweights; J’Leon Love vs. Scott Sigmon, 8 or 10 rounds, super middleweights; Ronald Gavril vs. TBA, 6 or 8 rounds, super middleweights

At Sheffield, England (Showtime): Kell Brook vs. Jo Jo Dan, 12 rounds, for Brook’s IBF welterweight title; Oleksander Yegorov vs. Gavin McDonnell, for Yegorov’s European junior featherweight title; Adam Etches vs. Sergey Khomitsky, 12 rounds, middleweights; Frankie Gavin vs. Bogdan Mitic, 10 rounds, welterweights; Anselmo Moreno vs. Robbie Turley, 8 rounds, junior featherweights; Jordan Gill vs. Barrington Brown, 6 rounds, junior lightweights; Charlie Edwards vs. Mikheil Soloninkini, 4 or 6 rounds, flyweights; Nadeem Siddique vs. Sylwester Walczak, 4 rounds, junior welterweights; Kyle Yousaf vs. TBA, 4 rounds, bantamweights

At Merida, Mexico (beIN Sports Espanol): Juan Francisco Estrada vs. Rommel Asenjo, 12 rounds, for Estrada’s WBO/WBA flyweight title; Miguel Berchelt vs. Rene Gonzalez, 12 rounds, junior lightweights

At Pasay City, Philippines: Donnie Nietes vs. Gilberto Parra, 12 rounds, for Nietes’ WBO junior flyweight title; Nonito Donaire vs. William Prado, 10 rounds, junior featherweights

At Hammond Ind.: Mike Jimenez vs. Kevin Engel, 10 rounds, super middleweights; Jose Arambula vs. TBA, 6 rounds, lightweights; Will Coix vs. Benito Tovar, 4 rounds, welterweights; Nick Ramirez vs. Anthony Abbruzzese, 4 rounds, welterweights; Samuel Horowitz vs. Simon Buettner 4 rounds, light heavyweights; Fidel Navarette vs. Salvador Perez, 4 rounds, junior lightweights; Fred Bowen vs. Dewayne Wisdom, 4 rounds, lightweights; Mike Reid vs. William Chouloute, 4 rounds, light heavyweights; Joey Hefferle vs. Carl Currie, 4 rounds, lightweights; Ramiro Carillo vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

At Queens, N.Y.: Antonio Nieves vs. TBA, 8 rounds, junior featherweights; Scott Burrell vs. TBA, 8 rounds, lightweights; Cindy Serrano vs. Fatuma Zarika, 6 rounds, female junior lightweights

Posted by RQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *