JMB’s Fight Schedule

JMB’s updated fight schedule for 3/12-3-15

March 12

At San Antonio (HBO Latino): Francisco Vargas vs. Will Tomlinson, 10 rounds, junior lightweights; Vyacheslav Shabranskyy vs. Fabiano Pena, 10 rounds, light heavyweights; Yamaguchi Falcao vs. TBA, 6 rounds, middleweights; Travell Maizon vs. TBA, 8 rounds, welterweights; Zachary Ochoa vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights; D’Mitrius Ballard vs. TBA, 6 rounds, super middleweights; Joseph Rodriguez vs. John Herrera, 6 rounds, featherweights; Armando Cardenas vs. TBA, 6 rounds, welterweights

March 13

At Ontario, Calif. (Spike TV): Andre Berto vs. Josesito Lopez, 12 rounds, welterweights; Shawn Porter vs. Roberto Garcia, 12 rounds, welterweights; Chris Arreola vs. TBA, 10 rounds, heavyweights

At Westbury, N.Y. (Showtime): Antoine Douglas vs. Thomas LaManna, 10 rounds, middleweights; Ismael Barroso vs. Issouf Kinda, 8 rounds, lightweights; Andrew Hernandez vs. Jerry Odom, rematch, 8 rounds, super middleweights; Adam Lopez vs. Pablo Cruz, 8 rounds, junior featherweights; Tommy Rainone vs. Allen Litzau, 6 rounds, welterweights; Patricia Alcivar vs. Peggy Maerz, 6 rounds, female flyweights; Rich Neves vs. Joshua Marks, 6 rounds, junior middleweights; Dave Meloni vs. Richard Bonds, 4 rounds, junior lightweights

At Tampa, Fla. (Telemundo): Jonathan Vidal vs. Ricardo Rodriguez, 10 rounds, junior bantamweights; Sergey Lipinets vs. Cosme Rivera, 10 rounds, junior welterweights; Alphonso Black vs. Daniel Rosario, 6 rounds, welterweights; Noemi Bosques vs. Nydia Feliciano, 6 rounds, female bantamweights; Radivoje Kalajdzic vs. Larry Pryor, 6 rounds, light heavyweights; Ricky Tomlinson vs. Alex Adorno, 4 rounds, junior featherweights; Omar Albanil vs. Patrick Thomas, 4 rounds, junior middleweights; Inka Laley vs. Eric Pinero, 4 rounds, junior middleweights

March 14

At Montreal (HBO): Sergey Kovalev vs. Jean Pascal, 12 rounds, for Kovalev’s IBF/WBO/WBA light heavyweight title; Vyacheslav “Czar” Glazkov vs. Steve Cunningham, 12 rounds, IBF heavyweight eliminator; Isaac Chilemba vs. Vasily Lepikhin, 10 rounds, light heavyweights; Dierry Jean vs. Carlos Manuel Reyes, 10 rounds, lightweights; Najib Mohammedi vs. Lee Junior Campbell, 10 rounds, light heavyweights; Yves Ulysse Jr. vs. Miguel Antoine, 8 rounds, junior welterweights; David Theroux vs. Lukasz Janik, 4 or 6 rounds, junior welterweights; Dmitry Mikhaylenko vs. Felipe De La Paz, 10 rounds, welterweights

At Glendale, Calif. (UniMas): Toka Kahn Clary vs. Edwin Solis, 8 rounds, junior lightweights; Sergio Nunez vs. Angel Rodriguez, 8 rounds, junior lightweights; Egor Mekhontsev vs. Yusaf Mack, 8 rounds, light heavyweights

At Tijuana, Mexico (beIN Sports Espanol): Fernando Montiel vs. Rogelio Jun Doliguez, 10 rounds, junior lightweights; Juan Carlos Sanchez vs. Luis Melendez, 10 rounds, junior featherweights; Yazmin Rivas vs. Celina Salazar, 10 rounds, female bantamweights

At London: Lee Markham vs. Jahmaine Smyle, 10 rounds, super middleweights; Larry Ekundayo vs. TBA, 10 rounds, welterweights; Johnny Garton vs. TBA, 10 rounds, welterweights; Leon McKenzie vs. TBA, 10 rounds, super middleweights; Matt McCarthy vs. Stanislav Nenkov, 8 rounds, welterweights; Joe Mullender vs. TBA, 8 rounds, middleweights; Kris Agyei-Dua vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights; Ashley Sexton vs. TBA, 4 rounds, featherweights; Adam Hart vs. TBA, 6 rounds, cruiserweights; Jose Lopes vs. TBA, 4 rounds, cruiserweights; Josh Kennedy vs. TBA, 4 rounds, junior featherweights; Ashley Hill vs. Michael Waldron, 4 rounds, junior middleweights; Prince Patel vs. TBA, 4 rounds, flyweights

At New York: Patrick Hyland vs. Manuel de los Reyes Herrera, 10 rounds, featherweights; Will Rosinsky vs. Paul Gonsalves, 8 rounds, light heavyweights

At Caguas, Puerto Rico: Orlando Del Valle vs. Roberto Castaneda, 8 rounds, junior featherweights; Angel Acosta vs. Armando Vazquez, 8 rounds, junior flyweights; Alberto Machado vs. Jean Javier Sotelo, 8 rounds, junior lightweights; Emanuel Morales vs. Jose Carmona, 4 rounds, lightweights; Carlos Narvaez vs. Angel Lopez, 6 rounds, junior bantamweights; Yomar Alamo vs. Angel Pascual, 4 rounds, lightweights; Ruben Troche vs. Ramon Guevara, 6 rounds, welterweights; Antonio Ortiz vs. William Lorenzo, 6 rounds, welterweights; Bryan Chevalier vs. Joseph Santos, 4 rounds, bantamweights; Rashidi Ellis vs. Victor Gonzalez, 8 rounds, welterweights; Luis Arias vs. TBA, 6 rounds, super middleweights

At Widnes, England: Ovill McKenzie vs. Matty Askin, 12 rounds, for McKenzie’s British and Commonwealth cruiserweight titles; Enzo Maccarinelli vs. TBA, 10 or 12 rounds, light heavyweights

At Charleville Mezieres, France: Igor Mikhalkin vs. Hakim Chioui, 12 rounds, for Mikhalkin’s European light heavyweight title

At Toowoomba, Australia: Will Young vs. Luke Jackson, 10 rounds, featherweights; Kris George vs. Anthony Taylor, 10 rounds, junior welterweights; Brayd Smith vs. John Vincent Moralde, 10 rounds, featherweights; Herman Ene-Purcell vs. James Rowe, 4 rounds, heavyweights; Brent Rice vs. Beau Callaghan, 4 rounds, lightweights; Michael Witt vs. Cain Buckland, 3 rounds, cruiserweights

At Copenhagen, Denmark: Patrick Nielsen vs. “Comanche Boy” George Tahdooahnippah, 12 rounds, super middleweights; Dennis Ceylan vs. Dmitry Kirillov, 10 rounds, featherweights

At Stuttgart, Germany: Erkan Teper vs. Johann Duhaupas, 12 rounds, heavyweights

At Saint Quentin de Yvelines, France: Hadillah Mohoumadi vs. Mariano Hilario, 12 rounds, for vacant European super middleweight title

At Kempton Park, South Africa: Thomas Oosthuizen vs. Ryno Liebenberg, 12 rounds, light heavyweights; Dowayne Combrink vs. Giovanni Bushby, 10 rounds, middleweights; Richard Commey vs. Thompson Mokwana, 12 rounds, lightweights; Jasper Seroka vs. Ashley Dlamini, 12 rounds, junior lightweights; Malcolm Klassen vs. Xolani Mcotheli, 12 rounds, junior lightweights

At Lubin, Poland: Mariusz Wach vs. Gbenga Oluokun, 10 rounds, heavyweights

Posted by RQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *