Fight schedule/Calendario de boxeo

Updated Fight Schedule 10/10/2015-10/15/2015

Nov. 10

At Austin, Texas (Fox Sports 1): Alejandro Gonzalez Jr. vs. Karim Guerfi, 10 rounds, bantamweights; Miguel Flores vs. Alfred Tettah, 10 rounds, featherweights; Mario Barrios vs. Enrique Tinoco, 8 rounds, junior lightweights; Alan Castano vs. Christopher Degollado, 8 rounds, junior middleweights; Javier Maciel vs. Norberto Gonzalez, 10 rounds, junior middleweights; Rolando Garza vs. Adam Ealoms, 6 rounds, junior middleweights; Alberto Romero vs. Rapahel Montini, 4 rounds, lightweights; Daniel Henry vs. Edward Tigs, 4 rounds, super middleweights; Prisco Marquez vs. Daniel Arriaga, 4 rounds, junior lightweights; Gregorio Herrera vs. Joe Reyes, 4 rounds, lightweights

At Boulogne-sur-Mer, France: Romain Jacob vs. Juli Giner, 12 rounds, for Jacob’s European junior lightweight title

Nov. 11

At Melbourne, Australia: Anthony Mundine vs. Charles Hatley, 12 rounds, junior middleweights; Darren Askew vs. Tim Hunt, 6 rounds, welterweights

Nov. 13

At Biloxi, Miss. (PBC on Spike TV): Edwin Rodriguez vs. Michael Seals, 10 rounds, light heavyweights; Thomas Williams vs. Humberto Savigne, 10 rounds, light heavyweights; Bryant Perrella vs. Chaquib Fadli, 8 or 10 rounds, welterweights; Fernando Guerrero vs. Daniel Souza Santos, 8 or 10 rounds, middleweights; Steve Lovett vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights; Darwin Price vs. Alvaro Ortiz, 8 rounds, junior welterweights; Alantez Fox vs. Melvin Betancourt, 8 rounds, middleweights; Nicholas Givhan vs. Juan Santiago, 6 rounds, junior welterweights; Radivoje Kalajdzic vs. Fabio Garido, 8 rounds, cruiserweights

At Ottawa: James Toney vs. Eric Martel Bahoeli, 8 rounds, heavyweights

Nov. 14

At Las Vegas (Showtime): Frank Galarza vs. Jarrett Hurd, 10 rounds, junior middleweights; Bermane Stiverne vs. Derric Rossy, 10 rounds, heavyweights; Gervonta Davis vs. TBA, 8 or 10 rounds, lightweights; Antonio Russell vs. TBA, 6 rounds, junior featherweights; Charvis Holifield vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights; Sanjarbek Rahkmannov vs. TBA, 6 rounds, welterweights; Trakwon Pettis vs. TBA, 6 rounds, lightweights

At Tlalnepantla de Baz, Mexico (beIN Sports Espanol): Daniel Rosas vs. Rafael Reyes, 10 rounds, bantamweights; Abner Lopez vs. Daniel Echeverria, 8 or 10 rounds, junior welterweights; Ramses Agaton vs. Jhonny Navarrete, 10 rounds, junior middleweights

At El Paso, Texas: Oscar Valenzuela vs. Demond Brock, 10 rounds, lightweights; Carlos Villa vs. Pablo Torres, 8 rounds, junior welterweights; Joshua Enriquez vs. Ernesto Hernandez, 4 rounds, welterweights; Evan Torres vs. Nick Gonzalez, 4 rounds, super middleweights; Gabriel Gutierrez vs. Adam McGurk, 4 rounds, junior lightweights; Irvin Torres vs. Santino Rivera, 4 rounds, welterweights

At Bristol, England: Nick Blackwell vs. Jack Arnfield, 12 rounds, for Blackwell’s British middleweight title; Hughie Fury vs. TBA, 8 or 10 rounds, heavyweights; Ryan Wheeler vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights; Craig Kennedy vs. TBA, 10 rounds, cruiserweights; Andrew Selby vs. TBA, 8 rounds, junior bantamweights

At Portland, Maine: Thomas Falowo vs. Russell Lamour Jr., rematch, 8 rounds, middleweights; Jorge Abiague vs. Josh Crespo, 8 rounds, junior featherweights; Casey Kramlich vs. Antonio Fernandes, 4 rounds, light heavyweights; Jason Quirk vs. Noel Garcia, 4 rounds, middleweights; Jimmy Smith vs. Jesus Cintron, 4 rounds, junior middleweights; O’Jayland Brown vs. Arthur Saribekian, 4 rounds, heavyweights

At Comerio, Puerto Rico: Luis Del Valle vs. TBA,, 8 rounds, junior featherweights

Posted by RQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *