Fight schedule/Calendario de boxeo

Updated fight schedule for 9/30/2016-9/2/2016

 

September 27

At Santa Fe, N.M. (PBC on Fox Sports 1/Fox Deportes):

  • Bryant Perrella vs. Yordenis Ugas, 10 rounds, welterweights
  • Ryan Karl vs. Jose Quezada, 8 rounds, junior welterweights
  • Dennis Galarza vs. Cesar Alan Valenzuela, 8 rounds, lightweights
  • Brandon Holmes vs. Gene Perez, 6 rounds, junior lightweights
  • Antonio Martinez vs. Edgar Zubio, 4 rounds, welterweights
  • Bryant McClain vs. Ivan Miranda, 4 rounds, super middleweights
  • Aaron Martinez vs. George Roybal, 4 rounds, junior lightweights
  • Emmanuel Medina vs. Francisco Medel, 6 rounds, welterweights

September 29

At London:

  • Wadi Camacho vs. Isaac Chamberlain, 10 rounds, cruiserweights
  • Jake Ball vs. Tamas Kozma, 8 rounds, light heavyweights
  • Reece Bellotti vs. TBA, 6 or 8 rounds, featherweights
  • Ted Cheeseman vs. Chris Jenkinson, 6 rounds, junior middleweights
  • Craig Richards vs. Adam Jones, 6 rounds, super middleweights
  • Felix Cash vs. Christian Hoskin-Gomez, 6 rounds, super middleweights

September 30

At Chicago (CBS Sports Net):

  • Mike Lee vs. Chris Traietti, 10 rounds, light heavyweights
  • Ronald Montes, 10 rounds, middleweights
  • Ed Brown vs. Robert Acevedo, 6 or 8 rounds, junior welterweights
  • Nick Mazurek vs. Tommy Washington Jr., 4 rounds, heavyweights
  • Martez McGregor vs. Rick Reed, 4 rounds, light heavyweights
  • Tyrone Jones vs. Matthew Murphy, 4 rounds, lightweights

At Las Vegas (CBS Sports Net):

  • Hanzel Martinez vs. Emmanuel Quartey, 10 rounds, junior featherweights
  • Tony Lopez Jr. vs. Stephon Young, 10 rounds, bantamweights
  • John Vera vs. Milorad Zizic, 8 rounds, junior middleweights
  • Randy Moreno vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights
  • Jeremy “J-Flash” Nichols vs. TBA, 4 rounds, welterweights
  • Max Ornelas vs. Mulapi Enjani, 4 rounds, bantamweights
  • Adrian Taylor vs. Austin Bryant, 4 rounds, cruiserweights

At Mexico City (Telemundo):

  • Alejandro Hernandez vs. Emanuel Dominguez, 10 rounds, junior featherweights
  • Hugo Guarneros vs. Osvaldo Razon, 8 rounds, flyweights
  • Ariel Lopez vs. Jorge Adame, 6 rounds, junior featherweights
  • Jerson Aguilar vs. Ricardo Urvina, 6 rounds, lightweights
  • Kevin Alberto Nava vs. Bryant Ramirez Santiago, 4 rounds, lightweights
  • Jesus Esquivel Ochoa vs. Victor Hugo Flores Cruz, 4 rounds, welterweights
  • Ricardo Carranza vs. Ruben Tellez Alvarez, 4 rounds, featherweights

At Indio, Calif. (Estrella TV):

  • Petr Petrov vs. Michael Perez, 12 rounds, WBA lightweight eliminator
  • Genaro Games vs vs. Miguel Barajas, 4 rounds, junior lightwweights
  • Alexis Rocha vs. TBA, 6 rounds, welterweights
  • Jonathan Navarro vs. Larry Carrillo, 6 rounds, junior welterweights
  • Javier Padilla vs. TBA, 4 rounds, junior featherweights
  • Luis Coria vs. Tyshawn Sherman, 4 rounds, lightweights
  • Bastie Samir vs. Sijoula Ade Shabazz, 6 rounds, super middleweights

At Harrare, Zimbabwe:

  • Charles Manyuchi vs. Damien Martin, 12 rounds, welterweights

Posted by RQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *